Agi ;

 

            Kendi kategorisindeki uluslararası markalar arasında bağımsız olarak öne çıkma hedefinde yoğunlaşan ve 40 ülkede tescilini tamamlamış bir markadır. Kurulduğu 1993 yılından beri sadece tekstil sektörüne odaklanmış ve hazır giyim sektöründe hizmet veren Aykutlar Tekstil Sanayi ve Dış Ticaret Ltd. Şti.’nin jenerik markalarından biridir.

20 yılı aşkın bir süredir tekstil sektöründe küresel pazarlar için çözümler üreten Agi, tasarım ve üretim süreçlerindeki benzersiz hâkimiyeti ile her fiyat seviyesindeki ürünü en yüksek kalite standartlarında üretebilme olanaklarına sahiptir.

 

            Özellikle stretch-örme kumaşlardan yapılmış tayt ve pantolon gibi kadın giyim ürünlerinde yüksek performansa sahip bulunan Agi, kurulduğundan bu yana Avrupa, Asya, Afrika ve Ortadoğu’da; başta İsviçre, Almanya, Yunanistan, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya olmak üzere toplam 63 ülkeye ürünlerini ulaştırmış bulunmaktadır.

           

            Agi, uluslararası bu başarılarının yanı sıra iç pazar tüketicilerinin isteklerine de cevap vermek amacıyla çalışmalarını yoğunlaştırarak ülkemiz kadınlarının model, renk, beden ve kalite tercihlerine yönelik özel tasarımlar ve modern kreasyonlar hazırlamaya devam ediyor.